İzmir Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022

Penis büyütme ameliyatı fiyatları son zamanlarda erkek bireyler tarafınca sıklıkla araştırılan bir konudur. Günümüzde erkekler penis boyu ve şekli yüzünden öz güven problemleri yaşayabilmektedir. Bu yüzden penis büyütme, şeklini düzeltme gibi ameliyatlara olan talepler de artmaktadır.

Penis ereksiyon halinde enine ve boyuna büyüme göstermektedir. Erekte haldeki bir penis ortalama olarak 12 ile 15 cm uzunluğunda bulunmaktadır.

12 cm minimum penis boyu olarak kabul edilmekte ve bunun üzerindeki boyutlar normal olarak kabul görmektedir. Penisin uzunluğunu yanı sıra genişliği de erkeklerde öz güven problemi ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısıyla erkekler bu konudan daa şikayetçi olabilmektedir.

Penis büyütme ameliyatının en önemli faydası erkeklerin öz güven sorunlarını çözmeleridir. Penis büyütme ameliyatı penis uzunluğu normalden daha kısa, normalden daha ince, peniste şekil bozukluğu, sünnet sırasında deride deformasyon oluşması, penis üzerinde fazla yağlanmadan dolayı yağ bezesi bulunan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları ameliyatın hangi şikâyeti düzeltmek için yapılacağına bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis uzatma amacıyla yapılan penis büyütme ameliyatında, penis ve torbalar arasındaki mesafe arttırılmaktadır. Bunun sonucunda normalde bulunan fakat görünmeyen penisin taban bölgesinde bir uzama işlemi yapılmış olur.

Penis uzatma amacıyla yapılan bu ameliyatta peniste herhangi bir ereksiyon, haz, duyu ya da his kaybı ortaya çıkmaz.

Başka bir penis uzatma tekniği de pubis kemiği ve penis kökü arasında bulunan deri altı ile kemik arasında var olan penisin asıcı ve tutucu bağları bulunan suspansor ligamentinin kesilmesi ile vücut içerisinde kalan bir kısım penisin dışarı çıkarılmasıdır.

Bu teknikte penis boyu ereksiyonda değil normal konumunda arttırılmaktadır. Bu ameliyatta ereksiyon durumunda penis stabilitesi azalabilmektedir. Yani bu açıdan risklidir.  Bazen hatalı sünnet yapılması durumlarına bağlı olarak, penis derisinin fazla alınması sonucunda penis derisinde kısalmalar görülebilir.

Bu durumda da Z plasti, V – Y ilerletme yöntemleri veya grefti yöntemleri ile penis derisi boyutları arttırılarak problem çözülebilmektedir. Fazla kilo problemi olan bireylerde de gömülü penis durumu görülebilir.

Böyle bir durumda o bölgedeki yağların alınması ile penis boyutunda ve görünürlüğünde artma, peniste uzama sağlanabilir.

Penis uzatma ameliyatlarının yanı sıra penis kalınlaştırma ameliyatları da tercih edilenler arasındadır. Penis kalınlaştırma ameliyatlar genellikle yağ enjeksiyonları, kompozit doku transferleri, dolgu maddeleri ile yapılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu, vücudun başka bir kısmından alınan yağların özel işlemler sonucu aynı kişide başka bir kısmına aktarılmasıdır.  Aktarılan yağların yaklaşık olarak %40’ı 6 ay sonra kalıcı duruma geçmektedir.

6 ay sonra kalan yağlar ömür boyu kalıcı olur. Yani ihtiyaçtan fazla yağ penise aktarılırsa 6 ay sonra eriyen kısımlar sonucunda ömür boyu kalıcı uygun boyutta penis elde edilebilmektedir.

İzmir Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Penis büyütme ameliyatı 2023 fiyatları konusunda büyük bir merak söz konusu olsa da bu ameliyat hakkında net bir fiyat vermek yanlış olmaktadır. Tercih edilen operasyona göre fiyatta farklılıklar görülecektir. Bu sebeple bir sağlık kuruluşuna ya da doktora başvurmalı, ön muayeneye gitmelisiniz.

Doktorunuzun tecrübesi, operasyonun yapılacağı sağlık kuruluşu ve gerekirse yapılacak ek işlemler fiyatlarda değişiklik olmasına sebep olan faktörler arasında sayılabilir. İzmir penis büyütme ameliyatı fiyatları 2023 konusunda farklı doktor ve sağlık kuruluşlarından bilgi alabilirsiniz.

Doktorların uygulayacağı ameliyat türüne göre fiyat bilgisi değişecektir. Ameliyat türünü ve risklerini de göz önünde bulundurarak en uygun ve aklınıza en yatan yöntemle istediğiniz sağlık kuruluşunda ameliyat olmaya karar verebilirsiniz.