İzmir Sünnet Fiyatları 2024

Sünnet Fiyatları 2022

Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen ebeveynler tarafından cevabı en çok merak edilen sorulardan biri sünnet fiyatları ne kadar sorusudur.  Yazımızda sünnet hakkındaki bilgilere ve fiyat konusuna ulaşabilirsiniz.

Sünnet günümüzde ülkemiz ve dünya üzerinde en çok yapılan cerrahi işlemlerden birisidir. Sünnet bir dini gerekliliktir ve bunun yanı sıra sağlık yönünden birçok yarar sağlamaktadır.

Sünnet operasyonları yeni doğan dönemindeki çocuklarda hem yaranın diğer yaşlardaki çocuklara karşın daha çabuk iyileşme sağlaması hem sünnet sonucu olumsuz travmatik sürecin bu yeni doğan grubunca hatırlanmayacağı için doktor ve aileler tarafından daha sık tercih edilmektedir.

Sünnet Operasyonları Devlet Hastanelerinde Yapılır Mı?

İdeal sünnet yaşı ile ilgili ortak bir görüş bulunmamaktadır. Bu sebeple sünnet yaşı konusunda kararsız kalınsa da 2 – 6 yaş arasında sünnetin yapılmasının olumlu ve olumsuz etkileri vardır. Doktor ve ailenin çocuğun durumuna göre sünnet yaşına karar vermesi en uygun yöntemdir.

Çocuğunu sünnet ettirmek isteyen aileler, çocuklarını devlet hastanesinde ya da özel hastanelerde sünnet ettirmek konusunda özgürdür. Devlet hastanelerinde SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığına bağlı kişilerin sünnet masrafları daha uyguna gelecektir.

Özel Hastanelerde Sünnet Operasyonu Ne Kadar?

Özel hastanelerde ise fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Eskiden olduğu gibi eve gelen sünnetçiler tarafından sünnet işleminin gerçekleştirilmesi günümüzde pek tercih edilen bir durum değildir.

Sünnet operasyonunun özel hastanede yaptırılması bazı avantajları da beraberinde getirmektedir. Birçok aile çocuğunun öncelikle en sağlıklı ortamda sünnet olmasını istemekte ve fiyat konusunu ikinci plana atmaktadır.

Özel hastanelerde sağlanan avantajlardan söz edecek olursak, daha rahat bir hastane ortamı, dilediğiniz gün sünnet operasyonu yaptırma şansı, size özel hizmet ve daha sağlıklı bir hastane ortamını sayabiliriz.

Özel hastaneler genellikle öbür sağlık kuruluşlarına oranla daha fazla imkana sahip olduğundan biraz daha avantajlı görülmektedir. Bu alandaki en büyük avantajlar arasında hastane ortamındaki hijyenik koşulların daha fazla sağlanabilmesi ve alanında deneyimli uzmanların bulunmasıdır.

Sünnet operasyonları, sünnet edilen bölgenin enfeksiyon kapmaması ya da yanlış müdahale sonucu ilerde başka problemleri beraberinde getirmemesi amacıyla mutlaka uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Aksi taktirde sünnet kaynaklı deformasyonlar sonucunda ilerleyen dönemlerde başka bir cerrahi operasyonla karşı karşıya kalınması olasıdır. Bu ihtimallerin önüne geçmek için mutlaka uzman bir cerrah ile bu işlemin yapılması gerekmektedir.

İzmir Sünnet Fiyatları Ne Kadar?

Ailelerin en merak ettiği konulardan olan sünnet fiyatları ne kadar konusuna gelelim. Öncelikle bilinmesi gereken şudur ki, sünnet işlemi özel hastanelerde ya da devlet hastanelerinde yapılabilmektedir.

Her operasyonda olduğu gibi tabi ki devlet hastanelerinde yaptırılan operasyonlar fiyat anlamında daha uyguna gelecektir ancak beraberinde bazı dezavantajları getirebilmektedir. Devlet hastanelerinde çocuğunuzun sünnet edileceği zamanı kendi isteğinize göre belirlemek pek olası değildir ne yazık ki.

Sadece bu sebeple bile imkan elveriyor ise bu operasyonu özel bir hastane veya klinikte yaptırmak oldukça mantıklı olacaktır.

Size verebileceğimiz bir öneri sünneti en uyguna getirebileceğiniz dönem okulların tatil olduğu üç aylık yaz dönemidir. Bu tatil zamanlarında özel hastaneler güzel kampanyalar sunmakta ve sünneti daha uygun fiyatlara indirmektedir.

Tüm bunlar ışığında tabi ki İzmir sünnet fiyatları ne kadar sorusuna net bir cevap vermek yanlış olacaktır. Bu konuda bilgi sahibi olmanın en doğru yolu sağlık kuruluşları ya da doktorlar ile iletişime geçmektir.

Farklı sağlık kuruluşları ve doktorlar ile iletişime geçerek bütçenize en uygun olan sünnet fiyatını öğrenebilirsiniz. Tabi ki fiyatın yanı sıra herkes tarafından tavsiye edilen, güvenilir bir doktor tarafından çocuğunuzu sünnet ettirmeniz tavsiyemiz olacaktır.

Kaynakça:

https://www.turquiesante.com/en/circumcision-430