logo-1

Peyronie Ameliyatı Fiyatları 2023

Peyronie Ameliyatı Fiyatları 2022

Penis eğriliği olarak karşımıza çıkan peyronie hastalığının nedeni tam olarak bilinmemektedir. Bu hastalığa sahip olan erkekler çoğunlukla peniste eğrilik, penis üstünde elle hissedilen kitleler ve ereksiyon anındaki ağrılar sebebi ile doktora başvurmaktadır.

Bu durum ilerleyen dönemlerde ereksiyon işlevlerinin azalmasına sebep olabilir. Bu sebeplerden ötürü bu hastalığa sahip bireyler peyronie (penis eğriliği) ameliyatı fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır.

Peyronie (Penis Eğriliği) Belirtileri Nelerdir?

Peyronie dediğimiz bu hastalığın ilk fark edilmesi bireyin kendisi tarafından gerçekleşir. Bu bireyler penis üzerinde plak denilen sertliklerin olduğunun farkına varmaktadır. Tabi hastaların yarısı bunun farkında olmayabilmektedir.

Yani doktor muayenesi sonucunda bu durumu doktordan öğrenen hastalar da bulunmaktadır. Bu durum içerisinde bulunan hastaların çoğunda plaklar penisin üst bölgesindedir ve ereksiyon sırasında ağrı ve eğrilik ile kendisini göstermektedir.

Eğrilik plağın olduğu tarafa doğru olmaktadır. Bunun yanı sıra alışık olunmayan kısımlarda da plaklarla birlikte farklı ve ileri derecede eğrilikler olabilmektedir. Fakat bu durum sık görülen bir durum değildir. Oluşabilen bu farklı ve ileri derecedeki eğrilikler penis üzerinde kısalma, daralma gibi şekillerle de kendini belli edebilmektedir.

Hastalığın tanısı konulurken hastanın şikayetleri ve yapılan muayene göz önüne alınmaktadır. Hastanın şikayetlerinin süresi de oldukça önemli bir konudur. Çünkü hastalığın akut ya da kronik bir dönemde olması uygulanacak olan tedavi şekli üzerinde etkilidir.

Tüm bunların yanı sıra eğriliğin nedeninin daha önce geçirilmiş penis cerrahi operasyonları, uygulanan sonra takmaları ya da kişinin geçirdiği travmalarla bağlantısı olup olmadığı da kesinlikle araştırılmalıdır.

Ayrıca penis eğriliği ile doktora başvuran kişilerin ilişki sırasında ağrı yaşayıp yaşamadığı, ilişki sıklığı ve ilişki isteği de değerlendirilmelidir. Şikayetlerin yeni yeni başladığı sıralarda uygulanan tedavilerin hasta üzerinde fayda sağlama ihtimali daha yüksek olacaktır.

Peyronie Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tedavi için hastanın durumu değerlendirilirken penis üstündeki plak sayıları, büyüklükleri ve yerleri dikkatli bir şekilde kaydedilir. Bu hastalığın ilerleme durumunu takip etmek için önem arz etmektedir.

Elle yapılan muayene tanının konmasında ve ciddiyetinin anlaşılmasında büyük oranda yeterli olmaktadır fakat yapılacak ultrasonografiler ile de penisin damarlarının değerlendirilmesi de önemli olabilmektedir.

Peyronie hastalığında, tanı ve tedavi için en önemli konulardan birinin hastalık süresi olduğundan önceki paragraflarda bahsettik. Dolayısıyla doktora ne kadar erken başvurulursa erken dönemde tedavi etmek ve hızlı bir sonuç almak o denli mümkün olacaktır. Hastalığın evresine göre farklı tedavilerden söz edilebilmektedir.

Tedaviler arasında ilaç tedavileri, tabletler, kremler ve iğne tedavileri sayılabilmektedir. Tüm bunlar ile durum düzeltilemiyor ise ilişkiye engel oluşturan bu durum ameliyat ile düzeltilebilmektedir.

Problemlerin görülme süresine ve plakların kronik döneme girip girmemesine, ciddi sertlik problemlerinin görülmesine bağlı olarak doktor ameliyat zamanının gelip gelmediğine karar verebilmektedir.

İzmir Peyronie Ameliyatı 2023 Fiyatları Ne Kadar?

Ameliyat ile eğrilikler çok büyük ihtimal ile düzeltilebilmektedir fakat yapılan ameliyatın peyronie hastalığını tamamen ortadan kaldırmayacaktır. Bu sebeple daha sonra oluşacak plaklardan dolayı tekrar eğrilikler görülebilir ve bu da tekrar bir ameliyat yapılması ihtiyacını doğurabilmektedir.

Hastalığa sahip bireyler peyronie ameliyatı fiyatları 2023 hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedir. Ancak bu ameliyat fiyatları hastaneden hastaneye ve doktordan doktora değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple peyronie ameliyatı fiyatları konusunda net bir şey söylemek doğru olamayacaktır.

İzmir peyronie ameliyatı fiyatları ve ameliyat süreci hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler mutlaka sağlık kuruluşlarına ya da bu konu üzerine çalışan doktorlara başvurarak, bilgi alabilirler. En mantıklı ve uygun tedaviyi almak için farklı sağlık kuruluşlarından ve doktorlardan bilgi almak karşılaştırmanız açısından iyi olacaktır.